Ostukorv

0 toodet 0,00 €

My Cart -

0 toodet
Kõik kategooriad
Hind
  1. 85 € - 1418
Tootja
  1. Greenworks (2)
  2. Rawlplug (5)
  3. RYOBI (2)
  4. Scheppach (2)
  5. Yato (2)
  6. Skil (2)
  7. Flex (6)
  8. Show more
Aku pinge
Mootori tüüp
Sisendvõimsus
  1. 470 W - 1700 W
Energiatõhus harjavaba mootor
Puuriotsak, meisli tüüpi tüves
Maksimaalne löögienergia
  1. 0 J - 22 J
Kas komplekt sisaldab kandekohvrit
  1. MakPac Nr.3 (2)
  2. MakPac Nr.4 (7)
  3. MetaBOX 145 L (1)
  4. MetaBOX 165 L (5)
  5. MetaBOX 185 XL (1)
  6. SYS 3 M 187 (2)
  7. TSTAK (6)
  8. TSTAK II (1)
  9. Show more
Puurvasara töörežiim
Sujuvkäivitus
Komplektis on
  1. Plaatmeisel (8)
  2. Tolmukoguja (16)
  3. Tolmukoguja Metabo ISA 24 (1)
  4. Tolmukoguja Bosch GDE 18V-16 (2)
  5. Tolmukoguja DX05 (1)
  6. Sisaldab labidas-meislit (2)
  7. Puurid (3)
  8. Moodul Bosch GCY 42 Bluetooth (5)
  9. Moodul Makita 198900-7 Bluetooth (2)
  10. Show more
Kaitstud ülekoormuse eest
Mahtuvusnäidiku indikaator
Maksimaalne puurimisläbimõõt betooni puurimisel
  1. 4 mm - 105 mm
Toote lipud
Kaal
  1. 1 kg - 18 kg

Puurvasarad

Bosch, DeWalt, Hitachi, Makita, Milwaukee juhtmevabad ning elektrilised puurvasarad. Soovitame valida sobivaim tööriist kasutades filtrit „Maksimaalne puurimisläbimõõt betooni puurimisel“. Näiteks, kui on vajalik puurida 15 mm diameetriga avaus, siis soovitame filtreerida seadmeid maksimaalse puurava diameetriga 26 mm. Tööriista kasutusiga on palju pikem, kui teda ei kasutata tema maksimaalsuse piiril.

Parima hinnaga või spetsiaalsed perforaatorite komplektid leiate meie valikus eespool. Meil on pakkuda väga rikkalik valik SDS-Max ning SDS-Plus puure puurvasaratele. Erinevaid vajalikke lisatarvikuid puurvasaratele leiate järgmistes kategoorijates: „Betoonipuurid“, „Meislid ja otsakud“ ning „Puurvasara määrded

Mis erinevus on puurvasaral ja lööktrellil?

Kivi, müüritise kui ka betooni efektiivseks puurimiseks on vajalik kasutada teist puurimise meetodit, kui seda on puidu, metalli või muu materjali puurimiseks. Ainult puurimisest ei piisa, sest nii kivi, müüritis kui ka betoon on vaja granuleerida. Betooni, tellise ning müüritise puurimiseks tuleb korraga kasutada kaht erinevat tüüpi liikumist – löök liikumist, mis mõjub puuri keskosasse (meiseldades materjali puuri otsaga ning pöörlevat liikumist ümber oma telje (eemaldades purustatud materjali puuri spiraali kaudu formuleerides ringja augu). Seetõttu ehitusmaterjalide ja kivide puurid erinevad tavapärastest puuridest. Puuripea ei ole terav, kuid samad väga tugev ning rebenemisele vastupidavam. Antud tööde tarbeks on olemas kahte tüüpi tööriistu, mis suudavad teostada samaaegselt vajalike liikumisi, et puurida betooni, tellist ja müüritist. Nendeks on puurvasar ning lööktrell.

Lööktrell on trell-kruvikeeraja, millel on lisaks löökfunktsioon, mis võimaldab puurida ehitusmaterjale, kasutades metallist plaadiga tugevdatud ning silindrilise varrega puuri. Puurimise kiirus sõltub otseselt tööriistale tekitatud survest. Antud lahendus on sobilik kasutajale, kes vajavad ehitusmaterjalidesse aeg-ajalt auke puurida (mitte rohkem, kui 30% kogu puurimistest). Kui on vajadus ehitusmaterjale rohkem puurida, siis on vajalik valida antud töö jaoks spetsiaalne tööriist, milleks on puurvasar.

Lööktrelli tööpõhimõte

Lööktrelli puuri näidis

Puurvasarad on spetsialiseeritud tööriist kivi, müüritise ja betooni puurimiseks. Tööriista põhielemendiks on elektrimootorit aktiveeriv pneumaatiline siliner, mis suunab löögi (1) ning lööginõela (2) täpselt puuri varre otsa pihta. Suurema löögijõu saavutamiseks on vaja pikemat puuri. Seepärast on puurvasara padrunil ning puuri varrel spetsiaalne disain. Vasardamise funktsioon on tekitatud pneumaatiliselt – vasardamise käigus liigub ainult puur ise ning padrun püsib omal kohal. Seetõttu padrun ning puurvasar ise võtab vastu väiksema tagasilöögi jõu või see puudub üldse ning see omakorda pikendab seadme kasutusiga. Seda tüüpi süsteemi kutsutakse SDS süsteemiks ning tänapäeval kõik puurvasarad toimivad seda tüüpi süsteemil. Puurvasaraid on kategoriseeritud võimsuse ning maksimaalse puurava diameetri järgi. Enamasti võimsamad puurvasarad on ka proportsionaalselt raskemad. Puurvasarad, mille kaal on kuni 4 kg töötavad enamasti SDS-Plus tüüpi (puurid ja meislid Ø 4 - 30 mm). Raskemad tööriistad kasutavad SDS-Max padruneid (puurid Ø 12- 45 mm). Palju vähem populaarsemad on SDS-Top tüüpi padrunid, mis jäävad SDS-Plus ja SDS-Max vahele, kuid need ei laienenud turul nagu eelpool mainitud populaarsemad tüübid. SDS tüüpi padrunit tutvustas esmakordsel 1975 „Robert Bosch“ kompanii. SDS tuleneb „Steck – Dreh – Sitz“ – „Kinnita – Keera – Fikseeri“.

SDS süsteemi varre näidised

Puurvasara tööpõhimõte

Puurvasara puuri näidis

Kõik puurvasarad, välja arvatud väga kerged, omavad kolme töörežiimi:
Vasardamine (Betoon, müüritis, kivi - vasardamise funktsiooni kasutatakse ainult meiseldamiseks),
Puurimine vasardamisega (Betoon, müüritis, kivi - SDS tüüpi puurid ja augufreesid),
Puurimine (Puit, metall, plastik - silindrilise varrega puurid ja augufreesid).

Puurimise funktsioonist ei piisa puidu ega metalli puurimiseks. Selleks, et puurida puitu ja metalli on vaja eraldi padrunit, mis toetab erinevaid tüüpi puidu- ja metallipuure. On võimalik asetada eraldi padrun SDS parduni sisse kasutades selleks adapterit. Mõned puurvasarad omavad võimalust SDS padruni eemldamiseks ning võimaldavad kasutada teist tüüpi padrunit selle asemel.

Samuti on meil pakkuda piikvasaraid, mis on spetsaalselt mõeldud raskemateks betooni ja müüritise vasardamis töödeks.