Ostukorv

0 toodet 0,00 €

My Cart -

0 toodet
Kõik kategooriad
Hind
  1. 85 € - 1567
Tootja
Aku pinge
Mootori tüüp
Arvutuslik väljundvõimsus
  1. 0 W - 11000 W
Energiatõhus harjavaba mootor
Puuriotsak, meisli tüüpi tüves tüves
Vasardamine ilma puurimiseta
Maksimaalne löögienergia
  1. 1 J - 20 J
Kas komplekt sisaldab kandekohvrit
  1. TSTAK (1)
  2. TSTAK II (1)
  3. Show more
Maksimaalne puurimisläbimõõt betooni puurimisel
  1. 0 mm - 105 mm
Müüritise puurimiseks (löökfunktsiooniga)
Parim pakkumine
Kaal
  1. 0 kg - 15 kg

Puurvasarad

Bosch, DeWalt, Hitachi, Makita, Milwaukee juhtmevabad ning elektrilised puurvasarad. Soovitame valida sobivaim tööriist kasutades filtrit „Maksimaalne puurimisläbimõõt betooni puurimisel“. Näiteks, kui on vajalik puurida 15 mm diameetriga avaus, siis soovitame filtreerida seadmeid maksimaalse puurava diameetriga 17 kuni 25 mm. Tööriista kasutusiga on palju pikem, kui teda ei kasutata tema maksimaalsuse piiril.

Parima hinnaga või spetsiaalsed perforaatorite komplektid leiate meie valikus eespool. Meil on pakkuda väga rikkalik valik SDS-Max ning SDS-Plus puure puurvasaratele. Erinevaid vajalikke lisatarvikuid puurvasaratele leiate järgmistes kategoorijates: „Betoonipuurid“, „Meislid ja peitlid“ ning „Puurvasara määrded

Mis erinevus on puurvasaral ja lööktrellil?

Inseneridele on juba pikemat aega selge, et nii kivi, müüritise kui ka betooni puurimiseks on vajalik kasutada teist puurimise meetodit, kui seda on puidu, metalli või muu materjali puurimiseks.Ainult puurimisest ei piisa, sest nii kivi, müüritis kui ka betoon on vaja granuleerida. Kui on vajalik puurida ava väga tugevasse materjali ilma eralduvate graanuliteta siis tuleb puurimine kombineerida vasardamisega. Seda arvestades olemegi leidnud üldise erinevuse kahel erineval seadme kategoorial. Oleme kogunud kokku tööriista rühma, mis kasutab kombrineeritud puurimise ja vasardamise funktsiooni.

Puurvasarad on spetsialiseeritud tööriist kivi, müüritise ja betooni puurimiseks. Vasardamise amplituut ning jõud on kordades suurem võrreldes lööktrelliga. Vasardamise funktsioon on tekitatud pneumaatiliselt – vasardamise käigus liigub ainult puur ise ning padrun püsib omal kohal. Seetõttu padrun ning puurvasar ise võtab vastu väiksema tagasilöögi jõu või see puudub üldse ning see omakorda pikendab seadme kasutusiga. Seda tüüpi süsteemi kutsutakse SDS süsteemiks ning tänapäeval kõik puurvasarad toimivad seda tüüpi süsteemil. SDS tüüpi padrunit tutvustas esmakordsel 1975 „Robert Bosch“ kompanii. SDS tuleneb „Steck – Dreh – Sitz“ – „Kinnita – Keera – Fikseeri“.

Puurvasaratel võib olla väga erinev võimsus. Kõige rohkem on neid kategoriseeritud võimsuse ning maksimaalse puurava diameetri järgi. Enamasti võimsamad puurvasarad on ka proportsionaalselt raskemad. Puurvasarad, mille kaal on kuni 4 kg töötavad enamasti SDS-Plus tüüpi puuride ja meislitega. Raskemad tööriistad kasutavad SDS-Max padruneid. Palju vähem populaarsemad on SDS-Top tüüpi padrunid, mis jäävad SDS-Plus ja SDS-Max vahele, kuid need ei laienenud turul nagu eelpool mainitud populaarsemad tüübid.

Kõik puurvasarad, välja arvatud väga kerged, omavad kolme töörežiimi: vasardamine, puurimine vasardamisega ning puurimine. Vasardamise funktsiooni kasutatakse ainult meiseldamiseks.

Puurimise funktsioonist ei piisa puidu ega metalli puurimiseks. Selleks, et puurida puitu ja metalli on vaja eraldi padrunit, mis toetab erinevaid tüüpi puidu- ja metallipuure. On võimalik asetada eraldi padrun SDS parduni sisse kasutades selleks adapterit. Mõned puurvasarad omavad võimalust SDS padruni eemldamiseks ning võimaldavad kasutada teist tüüpi padrunit selle asemel.