Ostukorv

0 toodet 0,00 €

My Cart -

0 toodet
Kõik kategooriad

Plaatimistööde tööriistad ja tarvikud

Järgnevatest alamkategooriatest leiate nii elektrilisi kui ka manuaalseid plaadilõikureid tuntud tootjatelt nagu DeWalt, Rubi, Scheppach, Tyrolit ja teised. Samuti pakume lisatarvikuid plaadilõikuritele, bensiinimootoriga betoonilõikuritele, mikseritele, plaadipuuridele ja teistele toodetele, mida kasutatakse plaatimise protsessis.

Nõuandeid ja nippe köögi või vannitoa plaatimiseks.

Plaadi ostmine - Esiteks peab plaaditava ala väga täpselt üle mõõtma ja välja arvutama, kui palju plaate läheb vaja. Soovitatav on osta 5% rohkem plaate kui välja sai arvutatud, seda eelkõige juhul, kui pole tegu professionaalse plaatijaga, sest plaadid võivad kogemata puruneda või muud moodi kahjustatud saada. Plaaditava ala täpseks mõõtmiseks on teil vaja lasermõõdikut. Kõigil lasermõõdikutel on sisseehitatud pinna kalkulatsioonid, mis teeb pindade mõõtmised lihtsaks ja väga täpseks.

Plaaditava pinna ettevalmistus - Tähtis on, et pind, mida plaatima hakkate oleks puhas ja tasane. Enne plaatimist on vaja kindlaks teha, et plaaditav pind oleks puhas  ehitustolmust, rusudest (tsement, kruus jne) ja muust prahist. Tolm segab liimi ja pinna omavahelist haakumist. Enne seinte ja eriti põrandate plaatimist on soovitatav kasutada kruntimisvahendit. Kruntvärv tugevdab pinda ja suurendab pinna ja plaadi vahelist sidet. Tasub meeles pidada, et vannitubades ja teistes niisketes kohtades peab kasutama veekindlaid värve. Veekindlaid selle pärast, et see hoiab ära niiskuse, veeauru ja hoiab auru pinnast läbitungimatuna. Kui sein on niiske võib see viia hallituseni, mis omakorda on kahjulik tervisele ja ehituskonstruktsioonile. Kui hallitus on end kuhugi sisse seadnud, on sellest väga raske lahti saada.

Liimi valik - Plaadid tuleb kinnitada selleks ette nähtud liimiga, erinevate tootjate liime võite leida tööriistapoodidest.
Tähtis nõuanne – põrandaküttega põrandad nõuavad teist tüüpi liimi (nö. elastikust plaadi liimi). Neil liimidel on elastsed omadused (neis on spetsiaalsed lisandid), et plaadid ei tuleks kuumamisel ajapikku põranda küljest lahti (betoonpõrandad paisuvad natuke kui neid soojendada ja tõmbavad kokku kui maha jahutada ja need protsessid mõjutavad ka kive). Seinte ja ilma kütteta põrandate osas eritingimusi pole ja plaatimine toimub tavalisel viisil.

Kui te valmistute suuremate pindade plaatimiseks siis soovitame teil kasutada spetsiaalsed liimi segamise masinat ja selleks ettenähtud tera.

Kui liimi segamine on vaid ühekordne töö siis pole uue vispli ostmine otstarbekas, sest võite kasutada ka tavalist elektrilist või juhtmeta trelli – teil on vaja ainult segamiseks vajalikke tarvikuid (tähtis: teie tööriistal peab olema võimalik töökiirust muuta, näiteks kiirus ei tohiks olla rohkem kui 600-700 pööret minutis). Suure kiiruse juures võib segu laiali lennata. Liimi segamiseks kasutage kõvast plastikust anumat - soovitatavalt kasutage ruudu või ristküliku kujulist anumat, see kuju on hea spaatliga liimi kokku lükkamiseks.

Kuidas saavutada ilus plaatimise tulemus?

Plaatide liimi võib peale kanda kasutades erinevaid meetodid, leia endale sobivaim:
Määri liimi kelluga plaadile ja tõmba kammiga vaod.
Liimi võib sama kammiga seinale kanda ja siis tasandada.
Alternatiivselt võib liimi kanda nii seintele kui plaatidele.

10 nippi ilusa plaatimise saavutamiseks
1. Ära kunagi alusta plaatimist esimesest reast (näiteks põranda äärest). Põrandad võivad olla ebaühtlased, seega ära imesta, kui kolmanda või neljanda rea plaatide vahel on laiem vahe või vastupidi – plaadid hakkavad üksteise peale ronima. Kruvi paksem vineerplaadi riba umbes teise plaadirea kõrgusele. Vineerplaat peaks olema horisontaalselt – see on su sinu plaadirea tugipunktiks. Sama saab teha ka laseriga.
2. Tihti kasutatakse plaatimisel laserloode – need on võimelised projekteerima kahte risti olevat joont. Need on sulle juhiseks plaatide paigaldamisel – nii ei lähe sirgelt paika mitte ainult esimene rida vaid ka kõik teised. Laser tööriista eelis on see, et seda saab kallutada erineva nurga alla, võimaldades plaate paigutada ka diagonaalselt.
Professionaalse plaatimise juures kasutatakse lasereid, mis töötavad 360° nurga all (Bosch PLL 360, Bosch GLL 2-80 P Professional, Bosch GLL 3-80 P Professional). Kui kasutate laserloodi, millel pole sellist võimalust, siis peate peale ühe seina lõpetamist ja teise alustamist keerama oma laserit, et saada samasugune tulemus nagu esimene seina puhul. Samal ajal on 360° nurgaga laserit näha kõigil neljal seinal korraga.
3. Põrandate plaatimiseks kõige sobilikum laser Bosch GTL 3. Seda laserit eristab teistest see, et selle on lisa 45°-nurk mis teeb põrandate plaatimise seintega paralleelselt või nurga all eriti lihtsaks.
4. Plaatide vahelisi vahesid aitavad hoida plastikust toed („ristid”). Väiksemate plaatide jaoks (25-35 cm laiust või kõrgust) kasutage 2.5 mm riste ja suuremate plaatide jaoks kasutage 4.5 mm või suuremaid riste.
5. Kui teie toal on aknaid, siis üritage plaate selle järgi sättida, näiteks mõlemal pool akent peaksid olema sama laiad plaadid. Erineva laiusega plaadid kahel pool akent jätavad lohaka mulje ja tõmbavad endale ebavajalikku tähelepanu.
6. Arvuta välja kui mitu tervet plaati teie seina mahub ja kui kui lai jääb viimane poolik plaat. Teie ruum jääb visuaalselt inetu, kui viimane plaat on ainult 4-5 cm lai. Sellisel juhul peaksite viimase plaadi laiuse liitma eelviimase plaadi laiusele ja selle kahega jagama – neist plaatidest saavad teie plaadirea esimene ja viimane plaat ja nii jäävad need plaadid ühtlase laiusega.
7. Põrandaküttega põrandat plaatides peaksite soojusenergia liigendkohad katma silikooniga.
8. Pidage meeles, et plaatimine ilma abivahenditeta ei lõppe edukalt – teil on vaja vähemalt mingeid mõõtmise abivahendeid.
9. Peale plaadi paigaldamist pühkige vaod koheselt puhtaks. Kui lasete liimil tahkuda, muutub selle eemaldamine raskendatuks. Vahede puhastamiseks kasutage selleks ette nähtud tööriista.
10. Peale plaatimist ära unusta pesta puhtaks plaadid ja kõik vahendid mida kasutasid. Järgmisel päeval vahendeid puhastades raiskate selle jaoks poole rohkem aega kui asi seda väärt on.