Ostukorv

0 toodet 0,00 €

My Cart -

0 toodet
Kõik kategooriad

Profiilfreesid

Antud kategoorias pakume laias valikus tuntud tootjate Bosch, Dremel, Festool, Proxxon ja Wolfcraft erinevaid tüüpe profiilfreese. Tooteid on võimalik filtreerida tüübi, tootja, tüvese diameetri järgi. Samuti on võimelik filtreerida freese kuullaagriga ja ilma. 

Järgnevalt toome välja populaarseimad profiilfreeside tüübid:

  Faasifrees

Seda tüüpi freese kasutatakse profiilide serva freesimiseks erinevates projektides. Enamus freese on mõeldud kas puidu või laminaadi freesimiseks. Enamasti on antud tüübi freesid kuullaagriga, mis tagab täpsuse.

Faasifreese kasutatakse, et tekitada täpse nurgaga kasti serv. Kui soovite teha 4-küljega kasti tuleb kasutada 45o freesi, 6-küljega kasti puhul vajate 30o freesi ning 8-küljega kasti puhul 22,5o faasifreesi.

 

  Soone-sõrmfrees

Hoolimata soonefreesi lihtsast konstruktsioonist on antud freesi võimalik kasutada paljudes rakendustes. Seda on võimalik kasutada soonte freesimiseks, valtsimiseks, hinge pesade tegemiseks, spetsiaalsete vormidega ning puhaste servadega aukude tegemiseks.

Soonefreese on saadaval erinevates suurustes, pikkustes ning mustritega. Enamasti saab soonefreesid jaotada ketas-soonefreesideks (freesi terad on külgedel – võimatu suruda toorikusse) ning sirged soonefreesid (tera asetseb tipus ning võimaldab teha süvendi toorikkusse).

 

  Servafrees

Tasandamis- ja servafreesidel on enamasti kuullaagriga juhik. Antud freesi kasutatakse malli abil identse detaili kujundamiseks. Malli pinnale toetuv kuullaagrida juhik freesib toorikut, et see ühilduks malliga. Võimalus on valida freese, mille kuullaagri asetused on erinevad (üleval, all või mõlemal küljel).

 

 

Ümardusfrees

Ümardamisfreese kasutatakse servade profileerimiseks. Valikus on palju erinevaid profiile, mille hulgast on võimalik valida. Kõik sõltub millise kujuga või millise äärega profiili vajate. Ümardamisfreesil võib olla ka kuullaagriga tugijuhik. Tugijuhiku olemasolu sõltub ümardamisfreesi kujust ja tüübist.

 

  Praktilised nõuanded

Alati liigutege freesi, mis on asetatud tooriku pinnale nii, et tööriist liigub freesitera liikumise suunast vastupidises suunas. See tagab täpsema tööriista käsitluse ning suurepärase tulemuse. Kui liigutate freesi freesiteraga samas suunas, siis tööriista on raskem kontrollida ning tooriku kvaliteet langeb, sest freesitera kisub tööriista.

HOIATUS: Ärge kunagi üritage kasutada freesi tera kruvikeeraja või trelliga. Seda on võimalik teha, kuid see ei ole korrektne ning samas on väga ohtlik! Teravad freesiterad on väga agressiivsed töödeldava pinna suhtes, ning on vajalik, et töötlemise käigus kontrollitakse tööriista täpselt ning stabiilselt. Olukorras, kus kaotate kontrolli tööriista üle ning freesitera hüppab toorikult võib tekitada ohtlikke vigastusi nii kasutajale kui ka toorikule. Seepärast on tungiv soovitus kasutada töö jaoks õigeid seadmeid.

Erandiks on:
Väikeste teradega metalli freesid, mida saab kasutada trellide ja nurklihvijatega
Spetsiaalsed freesid, mis on tehtud kasutamiseks trellide ja kruvikeerajatega.