Ostukorv

0 toodet 0,00 €

My Cart -

0 toodet
Kõik kategooriad

Multifunktsionaalsed tööriistad

Lai valik multifunktsionaalseid tööriistu ja tarvikuid tööriistatootjatelt: Bosch, DeWalt, Fein, Festool, Makita, Milwaukee jt. Erinevad filtrid aitavad teil lihtsalt ja kiirelt leida sobiva tööriista.

Multifunktsionaalne tööriist on suurepärane abivahend renoveerimistöödel. See on kompaktne alternatiiv tervele reale remonttöödel vajaminevatele tööriistadele, ühendades endas näiteks sae, lihvimismasina, poleerija ning kaabitsa funktsioone. Kasutades spetsiaalseid lõiketarvikuid, võimaldab multitööriistteha uputuslõiget, olles sel juhul asendamatuks abimeheks. Multitööriista kasutades on võimalik lõigata erinevaid materjale (saepuruplaat, plast, puit, vineer, metall, plaat jm); puhastada, lihvida ja poleerida erinevaid pindasid; eemaldada liimitud põrandakatteid jpm.

MULTIFUNKTSIONAALSETE TÖÖRIISTADE JA TARVIKUTE PAIGALDUSSÜSTEEMID

Kuna multitööriistade ja tarvikute ühendamisel kasutatakse mitmeid erinevaid süsteeme (professionaalseks ja tavakasutuseks), on tarvikute valimisel oluline leida multitööriistale sobiv paigaldussüsteem. Tööriista kasutamiseks on vajalik, et multitööriista ja tarviku paigaldussüsteemid oleksid samad või omavahel sobivad. Kõige levinumad on järgnevad 4 paigaldussüsteemi:

1. Üks populaarsemaid paigaldussüsteeme on „OIS“(Oscillating Interface System). See on laialdaselt kasutatav süsteem nii amatööridele kui professionaalidele mõeldud multitööristade puhul. OIS tarvikuid saab kasutada ainult koos OIS paigaldussüsteemiga multitööriistadega, kuid OIS multitööriist toetab lisaks OIS’le ka STARLOCK paigaldussüsteemi tarvikuid.

2. Süsteem „STARLOCK“ on viimasel ajal multitööriistade juures üsna populaarseks saanud. Paljud tööriistatootjad, kes varem kasutasid OIS’i, on tasapisi üle läinud STARLOCK süsteemi peale. Põhimõtteliselt on tegu OIS’i täiustatud versiooniga. See on ka põhjuseks, miks STARLOCK süsteemi tarvikuid saab kasutada lisaks STARLOCK’le ka OIS süsteemiga multitööriistadel. Kuid STARLOCK paigaldussüsteemiga multitöörist toetab ainult STARLOCK süsteemiga tarvikuid.

3. Pärast STARLOCK süsteemilisandus modifikatsioon „STARLOCK PLUS“. See paigaldussüsteem on mõeldud suurema võimsusega multitööriistadele. STARLOCK PLUS tarvikud ühilduvad STARLOCK PLUS ja STARLOCK MAX tööriistadega, kuid STARLOCK PLUS tööriistale sobivad vaid STARLOCK ja STARLOCK PLUS tarvikud.

4. Viimasena võeti kasutusele paigaldussüsteem nimega „STARLOCK MAX“, mis on mõeldud kõige võimsamate multitööriistade jaoks. STARLOCK MAX tarvikuid saab kasutada ainult STARLOCK MAX tööriistadega, kuid STARLOCK MAX tööriist toetab nii STARLOCK MAX, STARLOCK PLUS kui ka STARLOCK tarvikuid.

Tööriistade ja tarvikute paigaldussüsteemide ühilduvuse tabel:

OLULINE: kõikidele-poes nähtavatel multifunktsionaalsetel tööriistadel ja nende tarvikutel on välja toodud atribuut „Lisatarviku kinnitustüüp“. Kindlasti tuleb veenduda valitud tööriista ja tarviku omavahelises sobivuses.