Ostukorv

0 toodet 0,00 €

My Cart -

0 toodet
Kõik kategooriad
Hind
  1. 2 € - 310
Tootja
Sobib seadmele
Pesade arv
Väliskesta materjal
Soovitatav kasutamine
Reeli tüüp
Traadi läbimõõt, mm²
Juhtmete arv
Pistiku tüüp
Maks. koormus tühjendamata / täielikult laetud
Kaitstud ülekoormuse eest
Pikkus
  1. 18 m (1)
  2. 20 m (5)
  3. 25 m (15)
  4. 30 m (7)
  5. 33 m (1)
  6. 40 m (2)
  7. 50 m (5)
  8. 500 m (1)
  9. Show more
Pistiku tüüp
Kaitseklass

Pikendusjuhtmed

Lai valik pikendusjuhtmeid sellistelt tootjatelt nagu Brennenstuhl, Feirol, AS-Shwabe, Rubi jt.

Spetsiaalsed otsingufiltrid aitavad kiiresti leida sobiva pikendusjuhtme. Teie mugavuse huvides oleme kõik pikendusjuhtmed rühmitanud tootja, pikkuse, otstarbe, maksimaalse lubatud koormuse, pistikute ja pistikupesade tüübi, trumli tüübi ja muude oluliste parameetrite järgi.

Lühidalt pikendusjuhtmetest

Väliskesta materjal – pikendusjuhtme valimisel on oluline pöörata tähelepanu selle väliskesta materjalile. Materjali valik sõltub tingimustest, milles juhet kasutatakse (nt. ekstreemsed temperatuurid, juhtme hõõrdumine/painutamine jne). Tavaliselt on kaabli väliskest valmistatud plastikust, kummist, polüuretaanist, neopreenist, tekstiil- või klaaskiust.

Kasutus sise-/välitingimustes – Pikendusjuhtmed on mõeldud kasutamiseks: a) ainult sisetingimustes, b) sisetingimustes ja ajutiselt välitingimustes, c) välitingimustes. Kaabli otstarve on määratletud selle keskkonnakaitseklassi (IP) ja väliskesta materjaliga.

Trumli tüüp – Osad pikendusjuhtmed on rullitud umber trumli, et juhtme kasutamine mugavamaks teha. Pikendusjuhtmed on saadaval ilma trumlita (1), plastikust trumliga (2), terasest trumliga või kergest sulamist trumliga.

Elektriliste aiatööriistade puhul kasutatakse ilma trumlita ja ainult ühe pesaga pikendusjuhet (3), mis tagab aias töötamisel vajaliku mugavuse (elektrilistel aiatööriistadel on enamasti väga lühike toitejuhe). Aiatööriistade juures on oluline valida välitingimusteks mõeldud pikendusjuhe.

Juhtmete arv kaablis – kui elektritööriistale piisab kahest kaabli soonest (faas- ja nulljuhe) siis pikendusjuhtmetel on neid standardina 3 ((a) faas, (b) null, (c) maandus). Maandus muudab elektritööriistaga töötamise ohutumaks ja kaitseb kasutajat elektrišoki eest. Kaitse töötab siiski ainult juhul, kui selline pikendusjuhe on ühendatud maandusega pistikupessa.

Juhtme läbimõõt - pikendusjuhtme läbimõõt määratleb maksimaalse lubatud kaabli koormuse vattides (W). Mida suurem on juhtme diameeter, seda suurema võimsusega elektriseadet saab pikenduskaabliga ühendada. Juhtme diameetri olulisust võib selgitada veetoru analoogiga – mida suurema läbimõõduga toru, seda suurem kogus vett ajaühikus seda läbib.

Maksimaalne koormus rullis / välja tõmmatud juhtmega - suurim lubatud kaabli koormus varieerub sõltuvalt sellest, kas kaabel on keeratud rulli või on täielikult lahti rullitud. Täielikult lahtirullitud pikendusjuhe suudab taluda suuremat koormust vattides (W) kui sama kaabel, mis on rulli keeratud. Seda seetõttu, et rullitud pikenduskaabel on sarnane mähisega. Tugev elektrivool kaablis tekitab elektromagnetvälja, mis põhjustab kaabli kuumenemise ja on ohtlik.

Pesa/pistiku tüüp - pikendusjuhtmeid saab kasutada ühefaasiliste (1), ühe- ja kolmefaasiliste (3) ja kolmefaasiliste (2) seadmete ja tööriistadega. Ühefaasilise toitevõrgu parameetrid on 220-230 V / 50 Hz. Kolmefaasilise toitevõrgu parameetrid on 400 V / 3x50 Hz. Kolm faasi tagab suurema võimsuse ja efektiivsema elektri tarbimise. Pistiku ja pesa kuju erineb sõltuvalt pikendusjuhtme tüübist (ühe- või kolmefaasiline juhe).